Контакти

Закарпатська обл.
Берегівський район,
с. Кідьош, вул. Раковці, 52.
Тел: (+38 03141) 2 20 35
(+38 03141) 63 247
Моб.: +38 050 934 76 71
E-mail: karlo@sasspince.com.ua
sasspince@gmail.com
Догляд за виноградником площею 6 гектарів вимагає надзвичайно багато праці та часу, тому господар приймає гостей на дегустації вин за попереднім записом телефоном – за 2-3 дні наперед.

Про сім’ю Шош

Виноробні традиції сім’ї Шош починаються ще з XVIII століття. Предки Карла Шоша, як по батьківській, так і по материнській лінії фамілії Бочкай, були визнаними виноградарями та виноробами.

Дідусь по материнській лінії, Шандор Бочкаі, був визнаним в краї старшим виноградарем. Четверо його братів також працювали виноградарями у власників берегівських винарень. Старші виноградарі, крім того, що працювали в місцевих виноробів, мали свої виноградники, які мали бути бездоганно доглянуті.

Дідусь по батьківській лінії, Карл Шош та батько теперішнього господаря також Карл Шош, все життя займалися виноградарством та виноробством.

Важливо знати, що на початку минулого століття в краї виноградарством та виноробством займалися професійно. Саме на цей період припала золота пора Берегівського Виноробного краю. Для догляду понад двох тисяч гектарів впорядкованих родючих виноградників щороку потрібно було щонайменше 14-15 тисяч працьовитих рук. Роботою найманих робітників, що працювали на виноградниках та в погребах, керували кваліфіковані майстри своєї справи – старші виноградарі.

Ще до радянських часів, сім’ї Шош та Бочкаі, що з’єдналися, володіли великими площами виноградників: до 10 гектарів, з року в рік покращували майстерність у розведені кращих столових і технічних сортів виноградної лози в основному європейських сортів та у виробництві неповторних технологій переробки винограду.

Сім’я Шош вже в 20-30-х роках минулого століття була справжньою сім’єю виноробів і володіла декількома винними пивницями у підніжжях Берегівської і Кідьошської гір. Після колективізації ці пивниці перейшли до державної власності. Тому, прийшлось побудувати винний погреб прямо на господарському обійсті.

Важливо також згадати, що батько та дідусь дружини Жужанни (її дівоче прізвище також Шош) Шандор Шош та Томаш Шош, також господарювали на своєму винограднику площею пів-гектара, аж до появи колективних господарств.

Теперішній господар винної пивниці, Карло Шош, разом з дружиною Жужикою, має двох одружених синів. Старший, Жолт, також займається виноробством та виноградарством, є членом Берегівського Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела. Молодший, Роберт, займається підприємницькою діяльністю та планує розширити коло своєї діяльності і виготовляти пристрої та посуд для переробки винограду і зберігання вина.

Карло Шош має чотирьох онуків, отже є послідовники, які продовжать сімейну справу. Найстаршому онукові, Крістіану, вже 15 років, він часто допомагає дідусеві в догляді виноградників, переробці винограду та виготовленні вин, а також при підготовці до дегустацій та прийому гостей. Він планує здобути освіту виноградаря та винороба-технолога в спеціальному навчальному закладі і продовжити сімейну справу.

Сім’я Шош рада щиро привітати тих, хто зайде до винної пивниці, пригостити своїми традиційними винами, щоб відвідувачі мали можливість на повторення приємних миттєвостей в стосунках людини з Богом через його посередника - ВИНО.

Батько господаря – Карло Шош – зі своїм тестем Шандором Бочкаі у сімейному підвалі, 1970 р.Батько господаря – Карло Шош – зі своїм тестем Шандором Бочкаі у сімейному підвалі, 1970 р. Господар підвалу Карло Шош із синами Жолтом та Робертом куштують «Чорну Троянду», 2002 р.Господар підвалу Карло Шош із синами Жолтом та Робертом куштують «Чорну Троянду», 2002 р.
Дружина Жужанна Шош із чотирма внуками, 2002 р.Дружина Жужанна Шош із чотирма внуками, 2002 р.
Карло Шош навчає старших внуків Крістіана та Домініка як правильно мити та обробляти винну діжку, 2002 р.Карло Шош навчає старших внуків Крістіана та Домініка як правильно мити та обробляти винну діжку, 2002 р.
Старші внуки, Крістіан та Домінік куштують свіжий мушт  (з угорської - свіжо вичавлене сусло), 2002 р.Старші внуки, Крістіан та Домінік куштують свіжий мушт (з угорської - свіжо вичавлене сусло), 2002 р. А потім дали попробувати сонячний лікувальний напій і молодшому братикові Патріку, 2002 р.А потім дали попробувати сонячний лікувальний напій і молодшому братикові Патріку, 2002 р.
Міцна і дружна родина виноробів, в центрі - голова родини Карло Карлович, зліва старший син Жолт, а справа молодший син Роберт а також внуки Крістіан, Патрік, Доріан, Домінік, 2010 р.Міцна і дружна родина виноробів, в центрі - голова родини Карло Карлович, зліва старший син Жолт, а справа молодший син Роберт а також внуки Крістіан, Патрік, Доріан, Домінік, 2010 р. Карло Шош і його дружина Жужанна з внуком Карло Шош і його дружина Жужанна з внуком